Szkoła Podstawowa nr 399 zaprosiła do przygody z edukacją i nowych przyjaźni swoich uczniów 1 września 2020 roku. Ten wyjątkowy dzień dla nas wszystkich pozostanie w pamięci na zawsze.

Właśnie wtedy postanowiliśmy, że szkoła przy J. Zaruby będzie wyjątkowa!

Budynek szkoły został tak zaprojektowany, aby bezpiecznie i w komforcie mogło uczyć się do 450 uczniów. Na poziomie zero znajdują się sale lekcyjne dla najmłodszych uczniów klas 1-3 - z bezpośrednim wyjściem na teren wypoczynkowy, mała sala gimnastyczna, stołówka z kuchnią i dwa przestronne pomieszczenia z szafkami – szatnia klas 1-3 oraz klas 4-8, obie z ogrzewaniem podłogowym. Do użytku dzieci należy także przestronna świetlica z bezpośrednim wyjściem na patio.

Na pozostałych kondygnacjach znajdują się sale lekcyjne – pracownie przedmiotowe, pracownie informatyczne, świetlica szkolna, przestronna biblioteka z czytelnią, pracownia SI, gabinety specjalistów- logopedy i pedagoga oraz duża dwusektorowa sala gimnastyczna z tarasem widokowym. Dodatkowym atutem ostatniego piętra szkoły jest możliwość korzystania przez uczniów z ogrodu, w którym planujemy miło spędzać czas, kiedy tylko pozwoli na to aura.

Wszystkie pracownie wyposażone są w ekrany ledowe, a uczniowie i nauczyciele pracują na komputerach typu all-in-one.

W szkole zaprojektowano radiowęzeł szkolny i centralne nagłośnienie. Dodatkowo cała szkoła jest wyciszona panelami, co sprawia, że hałas płynący z ekspresyjnego życia dzieci i młodzieży w czasie przerw nie będzie uciążliwy.

Ponadto w szkole funkcjonuje system klimatyzacji freonowej – nie ma więc konieczności montowania dodatkowych klimatyzatorów. Wszystkie pomieszczenia posiadają tzw. nawiewy i wywiewy, co sprawia, że powietrze ma zawsze odpowiednią temperaturę i poziom wilgotności.

Dodatkowo cała społeczność szkolna będzie dbać o środowisko, na co pozwoli nam m.in. wbudowany pod boiskiem szkolnym zbiornik retencyjny, z którego będziemy czerpać wodę np. do pielęgnacji naszego ogrodu, roślin na patio czy otaczającej szkołę roślinności.

Ogromnym atutem naszej szkoły są przestronne korytarze, hol szkoły i duże przeszklenia, nie tylko w korytarzach, ale również w salach lekcyjnych, które sprawiają, że w czasie pobytu w szkole towarzyszyć będzie nam, przez większość dnia, naturalne światło.

Warto tez wspomnieć, że nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów i pracowników czuwa automatyczny system powiadamiania pożarowego, jak również stały całodobowy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.